News

Abraservice - ITM Polska 2018: CREUSABRO®

Abraservice Polska wzięła udział w konferencji organizowanej przez wydawnictwo AML Press – Technosteel Poland. Konferencja odbyła się w ramach targów ITM Polska 2018 w Poznaniu. W trakcie konferencji można było wysłuchać wielu interesujących wystąpień firm z branży stalowej. Skupiła ona producentów stali, dystrybutorów, klientów i firmy związane z branżą stalową.

Jeden z wykładów został przeprowadzony przez Product Managera Abraservice – Marcina Dworeckiego. Opowiadał o zastosowaniu stali trudnościeralnych w nowoczesnym przemyśle oraz o ich wyjątkowych własnościach. Wytłumaczył różnice pomiędzy stalami Creusabro i konwencjonalnymi stalami trudnościeralnymi bazując na kilku głównych punktach.

Po pierwsze, konwencjonalne stale trudnościeralne są podatne na utratę twardości w zakresie pracy powyżej 2200C, podczas gdy stale Creusabro mogą pracować do temperatury nawet 5000C z niewielkim spadkiem twardości. To powoduje, że stale Creusabro są jeszcze bardziej efektywnym rozwiązaniem w różnych zastosowaniach związanych ze ścieraniem. Dzięki odporności na ciepło, Creusabro wymaga podgrzewania wstępnego przed cięciem termicznym i spawaniem dopiero od grubości kombinowanej 70 mm, co stanowi nawet 2 razy wyższą grubość w porównaniu z konwencjonalnymi stalami. Daje to sposobność do jeszcze większych oszczędności związanych z kosztami produkcji dla klienta.

Po drugie, dzięki efektowi TRIP (Transformation Induced Plasticity) Creusabro znakomicie sprawdza się w rozwiązaniach wszelakiego przeznaczenia związanego z różnymi mechanizmami ścierania i materiałami ciernymi. Efekt TRIP zapewnia dodatkowe 70 HBW twardości na powierzchni co stanowi ogromną przewagę w porównaniu z niezmienną twardością konwencjonalnych stali trudnościeralnych. Dodatkowe 70 HBW twardości na powierzchni może zapewnić nawet 100% dłuższy czas pracy dla stali Creusabro.

Po trzecie, Creusabro jest bardziej przyjazne w warsztacie. W porównaniu z konwencjonalnymi stalami trudnościeralnymi, gięcie, wiercenie, spawanie i cięcie termiczne są bardziej efektywne. Jest to związane z niższą twardością w stanie dostawy i bardziej stabilną mikrostrukturą uzyskaną przez niższą intensywność chłodzenia w trakcie hartowania.

Wybierającą stale Creusabro klienci będą mieli bardziej przyjazną w obróbce i spawaniu stal oraz wyższą twardość w trakcie pracy dzięki efektowi TRIP. Do wiercenia czy frezowania stali Creusabro można zastosować tańsze narzędzia, które również pozwalają na wykonanie większej ilości otworów i frezów jednym narzędziem. Stabilność wymiarowa detali wykonanych ze stali Creusabro jest również lepsza z uwagi na niższą ilość naprężeń cieplnych i strukturalnych.

Podsumowując, wyjątkowa koncepcja metalurgiczna stali Creusabro zapewnia znakomitą podatność na obróbkę warsztatową oraz znaczny wzrost twardości w trakcie pracy w porównaniu z konwencjonalnymi stalami trudnościeralnymi. Creusabro sprawdzi się w najbardziej ekstremalnych zastosowaniach gdzie mamy do czynienia z ciężkim ścieraniem połączonym z odkształceniem plastycznym, podwyższoną temperaturą i umiarkowaną korozją.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat stali Creusabro, zapraszamy do kontaktu – Marcin Dworecki, Product Manager 607 779 557, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Lame de godet

Lame de godet en DILLIDUR IMPACT

  • Epaisseur 90 mm
  • Longueur 2200
  • Largeur 700 mm

Abraservice conference (ITM Polska 2018): CREUSABRO®

Abraservice Polska took part in a conference organized by AML Press – TechnoSteel Poland during ITM Polska 2018 fair in Poznań. Speakers and audience were steel producers, steel distributors, customers and influencers.

Read more ...

Cône d’alimentation pour concasseur

Cône d’alimentation pour concasseur (carrière).

Pièces en CREUSABRO® 8000℗

Abraservice Belgium a livré environ 2000 plats de blindage en CREUSABRO 8000 (15 mm) avec trous forés fraisés ainsi que 6 grilles de 4×2m pour la réalisation des trémies de déchargement de wagons de l'usine Saint-Gobain de Pont-à-Mousson.

Trémie en CREUSABRO ® 8000 ℗

Abraservice France a assuré la fourniture de trémies de déchargement des wagons Saint-Gobain à Pont-à-Mousson.

La trémie est entièrement revêtue de CREUSABRO® 8000℗.

Abraservice UK at the Hillhead Exhibition 2018

Thank you to everyone who visited us at the Hillhead Exhibition, we look forward to speaking to you all again very soon!

Dent de sous-soleuse en CREUSABRO ® 4800 ℗

No job too big!

4200 × 2000 × 25mm liner plates complete with M20 csk holes.

Read more ...

Silo de stockage en Duretal 45

Ensemble de pièces de protection d un silo de stockage - Duretal 45 Ep 8+5 mm.

Prestation de formage et roulage des tronçons.

Duretal - Silo de stockage

Manchon de ventilateur

Une réalisation Abraservice en CREUSABRO® 4800 (15 et 12 mm) : manchon de ventilateur.

Contraintes : passage de poussière à haute vitesse, température et abrasion.

Manchon  de ventilateur en CREUSABRO® 4800

Un projet LS METAL avec CREUSABRO®

Abraservice Lyon a fourni à la société LS METAL, spécialiste en chaudronnerie et mécano-soudure, les aciers résistants à l'abrasion CREUSABRO® pour la réfection d'une pince à grumes pour pelle à pneus en scierie.

Read more ...